بارگذاری ...
به وبسايت يوزنت خوش آمديد | ثبت نام مشترکين جديد

شروع یک تجارت الکترونیک موفق، کاری نسبتا سخت و نیازمند ریسک پذیری بالا و تصمیم گیری دقیق و حساب شده است. در واقع همین تصمیمات حساب شده و ریسک پذیری است که می‌تواند ضامن موفقیت کسب و کار شما باشد و هرچه که شما تصمیمات بهتر و درست تری اتخاذ کنید،  به تبع موفق تر خواهید بود.  اگر شما هم علاقه مند به راه اندازی یک کسب و کار در حوزه‌ی وب هستید، می‌توانید از دستورالعمل زیر استفاده کنید.

قدم اول: محصول مورد نظر را پیدا کنید

اولین قدم در شروع یک تجارت الکترونیک این است که بدانید می‌خواهید چه چیزی بفروشید. این مرحله سخت ترین مرحله در شروع یک تجارت الکترونیک است و اغلب افراد در همین مرحله است که از شروع کسب و کار شانه خالی می‌کنند. برای اینکه بدانید کدام محصول برای فروش مناسب تر است باید یک تحقیق بازار انجام دهید.

قدم دوم: استراتژی خود را مشخص کنید

کار بدون برنامه محکوم به شکست است و هیچ تجارت الکترونیکی بدون برنامه ریزی موفق نخواهد شد و قطعا شکست خواهد خورد. استراتژی‌ای که شما مشخص می‌کنید، نقشه‌ی راه شما برای پیمودن مسیر سخت تجارت الکترونیک و رقابت با رقیبانی سرسخت خواهد بود. پس هیچ‌وقت بدون برنامه ریزی دست به راه اندازی کسب‌ و کار نزنید.

قدم سوم: نام و لوگوی مناسب انتخاب کنید

قطعا هر کسب و کاری برای معرفی خود به نام و لوگو نیاز دارد. نام و لوگوی مناسب، بهترین کاتالیزگر برای رشد کسب و کار شما هستند. زیرا کسب و کار شما با آنها شناخته‌ می‌شود.

قدم چهارم: وبسایت کسب و کارتان را راه اندازی کنید

حوزه‌ای که شما می‌خواهید در آن فعالیت کنید، تجارت الکترونیک نام دارد و داشتن یک وبسایت از ملزومات فعالیت در این حوزه است. ساخت یک وبسایت خوب برای یک کسب و کار معمولا کار آسانی نیست، مخصوصا اگر شما می‌خواهید در آن اجناسی را هم به فروش برسانید. پس طراحی وب سایت خود را به گروه های مجرب واگذار کنید.

قدم پنجم: محتوای باکیفیت تولید کنید

محتوای باکیفیت حکم چوب دوسر طلا را برای یک کسب و کار دارد. از یک طرف کسب و کار شما به رتبه های بهتری در موتور های جستجو دست خواهد یافت و از طرف دیگر، تولید محتوای با کیفیت‌ می‌تواند بازدیدکنندگان شما را به مشتری تبدیل کند. پس از ارزش محتوای با کیفیت غافل نشوید.

قدم ششم: اصول سئو و بهینه سازی را فرا بگیرید

دانستن اصول سئو و بهینه سازی برای رشد کسب و کار بسیار حائز اهمیت است. زیرا محتوایی که شما در وبسایت قرار می‌دهید باید در موتورهای جستجو ایندکس شود و ایندکس شدن در گرو رعایت اصول سئو و بهینه سازی است و هرچه که اصول سئو بهتر در محتوای شما رعایت شده باشد، محتوای تولید شده توسط شما از نظر موتور های جستجو با ارزش تر است و در رتبه های اول نمایش داده خواهد شد.

قدم هفتم: کسب و کارتان را بازاریابی کنید

بعد از اینکه تمام ۶ مرحله‌‎ی بالا را با موفقیت انجام دادید حالا نوبت به بازاریابی کسب و کارتان می‌رسد. این مرحله از مهم‌ترین مراحل ساخت یک کسب و کار موفق است. به وسیله‌ی مارکتینگ می‌توان مشتریان را با کسب و کار آشنا و آنها را مجاب به خرید کرد. قدرت بازاریابی را در رشد کسب و کار را دسته کم نگیرید.

ساخت یک تجارت الکترونیک موفق مانند در کنار هم قرار دادن قطعات یک پازل است. از انتخاب محصول مناسب تا بازاریابی، همه جزو موارد ضروری برای داشتن کسب و کاری موفق است. در آخر هم فراموش نکنید که فعالیت در حوزه‌ی تجارت الکترونیک سخت‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. پس بی‌گدار به آب نزنید و حساب شده قدم بردارید.

نظر دهید